Czy kolczyki do nosa są jeszcze modne?

Chyba każdy mając lat naście, marzył o kolczyku w nosie. Taka nietypowa ozdoba miała dodać odrobinę drapieżności i sprawić, że wizerunek będzie wyglądał na bardziej poważny. Wraz jednak z tym jak przybywało lat kolczyk lądował w szufladzie. Postrzegany był jako coś, co nie buduje raczej profesjonalnego wizerunku. Pojawia się więc pytanie, czy kolczyki w nosie są jeszcze modne czy jednak raczej odeszły już do lamusa?

Kolczyki w nosie cieszą się nadal popularnością wśród młodych ludzi. Najczęściej nastolatki stawiają na malutkie wkręty, które nie przykuwają tak silnie uwagi. Są one dość dyskretne, a to, jak silnie przyciągają wzrok uzależnione jest przede wszystkim od ich koloru. Niektórzy – ci, którym zależy na nieco większym zwróceniu uwagi – decydują się na proste kółeczka, które zakładane są na skrzydełka nosa. Takiego kolczyka nie da się już nie zauważyć. Nie jest on więc dobrym rozwiązaniem, jeśli kolczyk ma być dyskretny.

z1Kolczyki w nosie modne są nie tylko wśród nastolatek. Ogromną popularnością cieszą się również wśród artystów oraz osób, które zawodowo zajmują się sztuką. W takim wypadku kolczyk może być naprawdę silnie widoczny i nie jest to żadnym problemem. Raczej jednak nie cieszą się popularnością kolczyki w nosie wśród kobiet i mężczyzn biznesu. W tych kręgach odbierane są raczej jako wyraz braku profesjonalizmu. Nie są zupełnie dopasowane do profesji oraz tego, co się robi. W efekcie w tych kręgach kolczyki w nosie w ogóle nie są modne.

Kolczyki w nosie mogą stanowić świetny dodatek do stylizacji, zwłaszcza tej w nieco rockowym stylu. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych kręgach są naprawdę modne, w innych uważane są za ogromny błąd, który nie wpływa korzystnie na wizerunek. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to, czy kolczyki w nosie nadal są w modzie. Wszystko bowiem jest uzależnione od osób, które decydują się je założyć. Wśród niektórych to prawdziwy hit, innym jawią się natomiast jako największy wizerunkowy błąd, który nie wpływa korzystnie na t, jak jesteśmy odbierani.